Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, operasyonun nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Karın germe operasyonu ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve ameliyat dönemi hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı (abdominoplasti) nedir?

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını, karın kaslarının gevşemesini onarmaya yönelik yapılan  cerrahi operasyondur. Hastanın istediği zindelikte gergin bir karın görünümüne sahip olmasını ve bu sayede psikolojik açıdan kendisini mutlu ve özgüvenli hissetmesini sağlamak operasyonun temelindeki amaçtır. Başarılı bir karın germe operasyonu süreci, hastayla doğru iletişim kurmayı  ve hastanın beklentilerini mümkün olan en doğal ve sağlıklı şekilde sağlayacak girişimlerde bulunmayı hedeflemektedir.

Adana’da Karın Germe Ameliyatı

Karın germeye yönelik estetik ameliyatlar;

  • Özellikle gebelik ve doğum sonrasında karın bölgesinde gelişen deformasyonu düzeltmek
  • Aşırı hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak karın bölgesinde oluşmuş sarkmaları   onarmak
  • Göbek deliği şekline yönelik estetik iyileştirmeler yapmak
  • Bölgesel yağlanma sonucu özellikle karında birikmiş olan yağ dokuyu azaltmak ve vücut kontürünü düzeltmek
  • Bariatrik cerrahi sonrasında vücudu yeniden yapılandırmak

gibi birbirinden farklı amaçlara yönelik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Karın germe ameliyatında hangi teknikler kullanılmaktadır?

Karın germe ameliyatında,  sarkmış ve deforme olmuş karın bölgesinde istenilen gergin ve sağlıklı görünümü oluşturmak için cerrahi girişim uygulanmaktadır. Dikiş izi hastanın iç çamaşırının içinde kalacak şekilde operasyon planlaması yapılmaktadır.  Çıkarılması planlanan bölgenin dışında kalan alanlara liposuction uygulanarak  operasyonun başarısı arttırılabilir.

Karın germe ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Her ameliyat öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında karın bölgesinde istenilen değişime yönelik nelerin yapılabileceği gerçekçi bir şekilde belirlenmektedir. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen ameliyat öncesinde hasta anestezi uzmanları tarafından ameliyata hazırlanmaktadır. Karın germe ameliyatını öncesi çizimler yapılarak ameliyat planı oluşturulur. Karnın alt bölgesindeki fazla cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkartılarak karın kasları sıkılaştırılır. Sonrasında göbek deliği yeni yerine  pozisyonlandırılır.  Yağ alımı sonrası karın, kaslar gergin hale gelecek şekilde sıkılaştırma yapılmakta  ve fazla cilt dokusu çıkarıldıktan sonra  kesi kapatılmaktadır.

Karın germe ameliyatı acı verir mi?

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirildiği için, hasta operasyon süresince uyku halinde olmakta ve hiçbir acı hissi duymamaktadır. Operasyon sonrası ağrı kesici ilaçların kullanımı ile hastaların duyabilecekleri ağrı ve acı hissi önlenebilmektedir.

Karın germe estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Genel yaklaşımda karın germe ameliyatı sonrası hastanın 1 gece hastanede kalması  genellikle yeterlidir. Karın germe ameliyatı sonrası hasta açısından sosyal hayata ve iş dünyasına geri dönüş için gerekli ortalama süre 2 hafta olmaktadır. Karın bölgesine yerleştirilen drenler gelen sıvı miktarına göre çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrası operasyon bölgesinde oluşabilen morluklar ve geçici ödem ilk iki hafta içerisinde gerilemeye başlar. Hastanın karın germe ameliyatı sonrası ilk 1 ay ağır hareketlerden kaçınması önemli bir unsurdur.

Karın germe ameliyatı sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Karın germe ameliyatlarında cerrahi kesi  karnın alt bölgesinde, bikini hattı içerisinde kalacak şekilde yapılır. Ayrıca operasyon tekniğine göre göbek deliğinin çevresinde de kesiler yapmakgerekebilir. Ameliyata bağlı gelişen izler tamamen yok olmaz ancak bikini bölgesinde ve göbek deliği çevresinde kalacak şekilde kamufle edilir.

Karın germe ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Abdominoplasti operasyonları  genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi, hastanın estetik açıdan istediği iyileştirmelerin yapılması sırasında hiçbir acı duymamasını sağlamaktadır. Hastanın genel anestezi almasına engel oluşturacak bir rahatsızlığı olup olmadığı muayene sırasında doktor tarafından değerlendirilmektedir. Genel sağlık durumu iyi olan hastalar açısından genel anestezi büyük bir risk oluşturmamaktadır. Temel hijyen seviyesinin sağlandığı, teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir hastane ortamında; alanında tecrübeli bir cerrahın eğitimli bir ekip ile gerçekleştireceği estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının risk düzeyi günümüzde oldukça düşüktür.Ancak tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan komplikasyon ihtimali akılda tutulmalıdır.

Karın germe ameliyatı toplam fiyat bilgisi nedir?

Karın germe ameliyatına yönelik toplam fiyat oluşturulurken ameliyat ücreti, anlaşmalı hastane masrafları, operasyona bağlı olarak hastanede konaklanacak gün sayısı gibi unsurlar hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece operasyonlara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

İnternet sitemizde cevabini bulamadığınız konulara ilişkin detaylı bilgi almak veya doktor randevusu oluşturmak için kliniğimizi 10:00 – 19:00 saatleri arasında 0532 100 16 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.