Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, uygulamanın nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Mezoterapi uygulaması ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve uygulama süreci hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi uygulaması,  zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir  yöntemdir. Mezoterapi uygulamaları ile cilde ihtiyaç duyduğu beslenme kaynaklarını sunmak suretiyle doğal tamir mekanizmalarına destek olunmaktadır. . Cilt dostu mezoterapi içerikleri, belirli aralıklar ile gerçekleştirilecek uygulamalar  ile istenilen alanlara yeniden aktarılabilmektedir.

Mezoterapi Adana

Mezoterapi uygulamaları estetik amaçlı olarak;

  • Dekolte bölgesi
  • Eller
  • Kollar
  • Bacaklar
  • Yüz bölgesi
  • Boyun bölgesi

gibi birbirinden farklı alanlara yönelik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

  • Saç mezoterapisi ise,

şiddetli saç dökülmesi problemi yaşayan hastalarda saç kalitesini artırmak ve saç derisini güçlendirmek için kullanılan bir tedavi uygulamasıdır.

Mezoterapi uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Her uygulama öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında vücutta mezoterapi desteğine gerek duyulan alanlar belirlenmektedir.

Mezoterapi uygulaması acı verir mi?

Mezoterapi uygulamaları öncesinde topikal lokal anestezik kremler kullanılarak hastanın ağrı duyması engellenir.

Mezoterapi uygulaması sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Mezoterapi oldukça pratik bir medikal müdahaledir ve iyileşme süresi ihtiyacı bulunmamaktadır. Öyle ki, uygulama sonrası kişi sosyal hayatına ve iş dünyasına sorunsuzca  geri dönebilmektedir.

Mezoterapi uygulaması ne kadar süre kalıcılık etkisine sahiptir?

Mezoterapi uygulaması ömür boyu kalıcı etkiye sahip bir uygulama değildir. Belirli aralıklar ile uygumalararı tekrarlamak gerekir. Seans tekrar sayısı kullanılan ürüne ve hastanın cilt kalitesine göre değişir.Estetik amaçlı medikal bir yöntem olan mezoterapi uygulamasının etkilerini yılda 1 gerçekleştirilecek tekrarlar ile daha kalıcı, sürdürülebilir ve uzun vadeli kılmak mümkündür.

Mezoterapi uygulaması sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Mezoterapi uygulaması sonrası herhangi bir iz oluşumu söz konusu değildir.   Uygulama sonrası görülme ihtimali olan hafif şişkinlikler ve kızarıklıklar geçicidir ve seanstan kısa süre sonra normal hale dönecektir.

Mezoterapi uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

 Temel hijyen seviyesinin sağlandığı ve teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir klinik ortamında, alanında tecrübeli bir hekim tarafından yapılması durumunda, mezoterapi uygulamasının risk düzeyi yok denecek kadar düşüktür. Ancak tüm medikal uygulamalarda mevcut komplikasyon ihtimali mezoterapi uygulamalarında da mevcuttur.

Mezoterapi uygulaması toplam fiyat bilgisi nedir?

Mezoterapi uygulaması fiyat bilgisi oluşturulurken muayene ve uygulama ücreti beraberinde uygulamada kullanılacak mezoterapi içeriğinin maliyeti de hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece uygulamalara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

Internet sitemizde cevabini bulamadiginiz konulara iliskin detayli bilgi almak veya doktor randevusu olusturmak için klinigimizi 09:00 – 19:00 saatleri arasinda 0532 100 16 22 numarali telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.