Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, operasyonun nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Göz kapağı estetiği operasyonu ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve ameliyat dönemi hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği ameliyatı nedir?

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur. Hastanın deforme olmuş göz kapaklarına gençlik kazandırmak ve bu sayede kendisini mutlu ve özgüvenli hissetmesini sağlamak operasyonun temelindeki amaçtır. Başarılı bir göz kapağı estetiği operasyonu süreci, hastanın kafasında hayal ettiği görünümü doğru anlamayı ve bu görünümü mümkün olan en doğal ve sağlıklı şekilde sağlayacak girişimlerde bulunmayı hedeflemektedir.

Adana’da Göz Kapağı Estetiği

Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen göz kapağı estetiği ameliyatlarında, hastanın istediği estetik değişimler klasik cerrahi tekniklerin kullanımı ile sağlanmaktadır.

Göz kapağı estetiği ameliyatında nasıl bir teknik kullanılmaktadır?

Göz kapağı estetiği ameliyatında, sarkmış ve dinç görünümünü yitirmiş göz kapağı dokusunda istenilen gençleşmeyi sağlamak için cerrahi girişim uygulanmaktadır. Dikiş izini en iyi şekilde gizleyebilmek amacıyla iz; üst göz kapağının katlanma çizgisinde kalacak şekilde ameliyat planlanmaktadır. Alt göz kapağı ameliyatları ise kirpikli kenarın hemen altından kesiyle yapılabileceği gibi göz kapağının içersinden yapılan kesilerle de operasyon gerçekleştirilebilinir. Göz kapağı estetiği ameliyatları, belirli bir yaşın üzerinde olan hastalar için gençleşme etkisi sunma konusunda etkili sonuçlar vermektedir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Her ameliyat öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında göz kapağı bölgesinde istenilen değişime yönelik nelerin yapılabileceği gerçekçi bir şekilde belirlenmektedir. Ameliyatlar genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. ameliyat öncesinde hasta anestezi uzmanları tarafından ameliyata hazırlanmaktadır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı acı verir mi?

Göz kapağı estetiği ameliyatı  genel anestezi gerçekleşiyor ise hasta operasyon süresince uyku halinde olmakta ve hiçbir acı hissi duymamaktadır. Lokal anestezi altında yapılan operasyonlarda anestezik ilaçların operasyonun alanına enjeksiyonu  sonrası ilaç etkisini göstermeye başlar ve ağrı duyulmaz. Operasyon sonrası ağrı kesici ilaçların kullanımı ile hastaların duyabilecekleri ağrı ve acı hissi önlenebilmektedir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Genel yaklaşımda göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası hastanın hastanede kalmasına gerek görülmemekte ve aynı gün içerisinde taburcu işlemleri yapılabilmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası hasta açısından sosyal hayata ve iş dünyasına geri dönüş için gerekli ortalama süre 7 gün olmaktadır. Ameliyat sonrası operasyon bölgesinde oluşabilen morluklar ve geçici ödem de bir hafta içerisinde gerilemeye başlar. Hastanın göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası 3 ay boyunca hijyenik koşullara dikkat etmesi  önemli bir unsurdur.

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Üst göz  kapağı estetiği ameliyatları sonrası oluşan izler genellikler çok ince ve belli belirsiz olmakla birlikte kapağın katlanma çizgisinde kamufle olur. Alt göz kapağı operasyonunda yapılan kesiler ise ya kirpikli kenarın hemen altında bulunmak sureti ile kamufle olur ya da göz kapağının içinden yapılmak sureti ile dışarıdan görülmez.

Göz kapağı estetiği ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Göz kapağı estetiği ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Hastanın genel anestezi almasına engel oluşturacak bir rahatsızlığı olup olmadığı muayene sırasında doktor tarafından değerlendirilmektedir. Genel sağlık durumu iyi olan hastalar açısından anestezi büyük bir risk oluşturmamaktadır. Temel hijyen seviyesinin sağlandığı, teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir  ortamda; alanında tecrübeli bir cerrahın eğitimli bir ekip ile gerçekleştireceği estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının risk düzeyi günümüzde oldukça düşüktür.Ancak tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan komplikasyon ihtimali akılda tutulmalıdır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı toplam fiyat bilgisi nedir?

Göz kapağı estetiği ameliyatına yönelik toplam fiyat oluşturulurken ameliyat ücreti, anlaşmalı hastane masrafları, operasyona bağlı olarak hastanede konaklanacak gün sayısı gibi unsurlar hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece operasyonlara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

İnternet sitemizde cevabini bulamadığınız konulara ilişkin detaylı bilgi almak veya doktor randevusu oluşturmak için kliniğimizi 10:00 – 19:00 saatleri arasında 0532 100 16 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.