Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Botulinum Toksin

Botulinum toksin uygulaması öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, uygulamanın nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Botoks uygulaması ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve uygulama süreci hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Botoks Adana

Botulinum toksin nedir?

Botulinum toxin uygulaması, yüz bölgesinde oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların derinleşmesini önlemek ve genç  cilt yapısını zamanın etkilerine rağmen muhafaza etmek için medikal estetik kapsamında sunulan en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle kaş çatma,  göz kısma ve gülme hareketleri  gibi sıkça tekrarlayan hareketler cilt dokusunda derinleşen mimik çizgilerine yol açmaktadır. “Clostridium botulinum” bakterisinden elde edilen toksin  uygulandığı bölgede kasların kasılmasını belirli bir süre (4 – 6 ay kadar) azaltmak sureti ile etki gösterir. Belirli aralıklar ile gerçekleştirilecek botunilum toksin uygulamaları ile oluşmuş mimik çizgilerinizi azaltmak ve erken dönemde başlayarak oluşmalarını geciktirmek mümkün olabilmektedir.

Botulinum toksin uygulamaları estetik amaçlı olarak;

  • Alın bölgesi
  • Kaş arası
  • Göz çevresi
  • Dudak çevresi
  • Boyun bölgesi

gibi birbirinden farklı alanlara yönelik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Botulinum toksinin ayrıca,

  • Migren tedavisinde (seçili hastalarda)
  • Bruksizm (diş gıcırdatma) tedavisinde
  • Aşırı terleme tedavisinde

kullanılabilen bir ajandır.

Estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik hekimleri tarafından gerçekleştirilen botulinum toksin uygulamalarında, hastanın istediği estetik değişimler çok basit müdahaleler ile sağlanabilmektedir.

Botulinum toksin uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Her uygulama öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında yüz bölgesinde botulinum toksin uygulamasına gerek duyulan alanlar belirlenmektedir. Sonrasında ince uçlu iğneler ile belirlenen bölgelere enjeksiyon yapılmaktadır.

Botulinum toksin uygulaması acı verir mi?

Botoks uygulaması  çok ağrılı bir uygulama değildir. Ağrı eşiği çok düşük olan hastaların tercih etmesi durumunda uygulamayı lokal anestezi ile de yapmak mümkündür. Lokal anestezi topikal kremler ile sağlanmakta olup kremin etki etme süresini beklemek yapılacak uygulamanın süresini bir miktar uzatmaktadır.

Botulinum toksin uygulaması sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

 Botulinum toxin uygulamaları  oldukça pratik bir medikal müdahaledir ve iyileşme süresi ihtiyacı bulunmamaktadır. Öyle ki, uygulama sonrası kişi sosyal hayatına ve iş dünyasına sorunsuzca  geri dönebilmektedir.

Botulinum toksin uygulaması ne kadar süre kalıcılık etkisine sahiptir?

Botulinum toksin uygulaması ömür boyu kalıcı etkiye sahip bir uygulama değildir .Toksinin etkisi 4-6 ay içerisinde kaybolur.

Botulinum toksin uygulaması sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Botulinum toksin uygulaması sonrası herhangi bir iz oluşumu söz konusu değildir.  Uygulama sonrası görülme ihtimali olan hafif şişkinlikler ve kızarıklıklar geçicidir ve seanstan birkaç gün sonra normal hale dönecektir.

Botoks uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

Temel hijyen seviyesinin sağlandığı ve teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir klinik ortamında, alanında tecrübeli bir hekim tarafından yapılması durumunda, botoks uygulamasının risk düzeyi çok düşüktür. Ancak tüm medikal uygulamalarda mevcut komplikasyon ihtimali toksin uygulamalarında da mevcuttur.

Botoks uygulaması toplam fiyat bilgisi nedir?

Botoks uygulaması fiyat bilgisi oluşturulurken muayene ve uygulama ücreti beraberinde uygulamada kullanılacak botoks içeriğinin maliyeti de hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece uygulamalara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

İnternet sitemizde cevabını bulamadığınız konulara ilişkin detaylı bilgi almak veya doktor randevusu oluşturmak için kliniğimizi 09:00 – 19:00 saatleri arasında 0532 100 16 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.