Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Meme Estetiği

Meme estetiği ameliyatı öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, operasyonun nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Meme estetiği operasyonu ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve ameliyat dönemi hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Meme estetiği ameliyatı nedir?

Meme estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri  doğrultusunda meme (göğüs) bölgesine yönelik hacim ve şekil değişikliklerinin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur. Hastanın istediği meme görünümüne sahip olmasını ve bu sayede psikolojik açıdan kendisini mutlu ve özgüvenli hissetmesini sağlamak operasyonun temelindeki amaçtır. Başarılı bir meme estetiği operasyonu süreci, hastanın kafasında hayal ettiği görünümü doğru anlamayı ve bu görünümü mümkün olan en doğal ve sağlıklı şekilde sağlayacak girişimlerde bulunmayı hedeflemektedir.

Meme Estetiği Adana

Meme bölgesine yönelik estetik ameliyatlar;

  • Meme büyütme
  • Meme küçültme
  • Meme dikleştirme
  • Asimetrik meme onarımı
  • Doğuştan ve sonradan oluşan meme anomalilerinin düzeltilmesi

gibi birbirinden farklı amaçlara yönelik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Meme estetiği ameliyatlarında  farklı yöntem ve protez seçenekleri mevcut olup hastanın mevcut anatomisine, ihtiyaçlarına ve isteklerine göre seçim yapılır.

Meme büyütme ameliyatında ne yapılır?

Meme büyütme ameliyatlarına talep çoğunlukla  göğüslerini küçük bulduğu için estetik açıdan rahatsızlık duyan kadınlardan gelmektedir. Meme büyütme ameliyatında, sağlık açısından risk oluşturmayan jel silikon protezlerin meme bölgesine yerleştirilmesi ile memelere hacim ve biçim sağlanmaktadır. İstenilen  meme ölçüsüne göre  büyüklük ve çap seçenekleri değerlendirilebilmekte ve ayrıca damla veya yuvarlak olarak farklı protez şekilleri de tercih edilebilmektedir.

Meme büyütme ameliyatında hangi teknikler kullanılmaktadır?

Meme büyütme ameliyatında, silikon protezler operasyon tekniğine göre kas  önüne   veya kas arkasına yerleştirilmektedir. Kullanılacak teknik çoğunlukla hastanın vücut yapısına göre değişir. Örneğin; hastanın mevcut meme dokusunun hacmi, memesinin şekli, memeinin göğüs duvarı üstündeki yerleşimi, göğüs kafesinin genişliği ve uzunluğu , meme başının mevcut yeri gibi bir çok parametre değerlendirildikten sonra operasyonun detaylarına karar verilir.

 Bu ameliyatlarda en sık kullanılan kesi lokalizasyonu meme altı olsa da protezleri meme başı çevresi ve koltuk altından yerleştirmek de mümkün olabilmektedir. Eğer memelerinizde sarkıklık var ise protez ameliyatlarını meme toparlama ameliyatları ile kombine etmek gerekir.

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları nasıl yapılır?

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları, meme büyütme amaçlı ameliyatlar kadar sık gerçekleştirilen diğer meme estetiği operasyonlarıdır. Özellikle gebelik ve gebelik sonrası emzirme sürecinde gelişen hacim değişiklikleri  meme deformasyonlarının oluşmasında önemli bir etkendir. Diğer taraftan kilolu ve büyük memeli kişilerde zamanın etkisi ile belirginlik kazanan meme sarkıklığı da yaygın bir estetik problemdir. Meme küçültme ameliyatlarında fazla meme dokusunu operasyon öncesi planlama yapılarak çıkartılır ve meme başı yeniden pozisyonlandırılır. Meme dikleştirme ameliyatlarında ise hacim korunarak meme yeniden şekillendirilir. Ayrıca meme ameliyatları ile doğuştan mevcut ya da kazanılmış deformitelere  çözümler sunulabilmektedir.

Meme estetiği ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Her ameliyat öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında meme bölgesinde istenilen değişime yönelik nelerin yapılabileceği gerçekçi bir şekilde belirlenmektedir. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen ameliyat öncesinde hasta anestezi uzmanları tarafından ameliyata hazırlanmaktadır.

Meme Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Meme estetiği ameliyatı acı verir mi?

Meme estetiği ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirildiği için, hasta operasyon süresince uyku halinde olmakta ve hiçbir acı hissi duymamaktadır. Operasyon sonrası ağrı kesici ilaçların kullanımı ile hastaların duyabilecekleri ağrı ve acı hissi önlenebilmektedir.

Meme estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Genel yaklaşımda meme estetiği ameliyatı sonrası hastanın 1 gece hastanede kalması  genellikle yeterlidir. Meme estetiği ameliyatı sonrası hasta açısından sosyal hayata ve iş dünyasına geri dönüş için gerekli ortalama süre 2 hafta olmaktadır. Ameliyat sonrası operasyon bölgesinde oluşabilen morluklar ve geçici ödem de yaklaşık 2 hafta içerisinde gerileyecektir. Hastanın operasyon sonrası 1 ay boyunca göğüs bölgesini şiddetli darbelerden koruması ve ağır sporlardan kaçınması önemli bir unsurdur.

Meme estetiği ameliyatı sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Meme büyütme ameliyatlarında kesinin yapıldığı bölgede yaklaşık 4 cm lik düz bir çizgi şeklinde iz kalırken meme dikleştirme ve küçültme ameliyatlarında meme başının etrafında yuvarlak şekilde ve memenin alt polünde ters T, L ya da J şeklinde izler kalmaktadır. . Herhangi bir cerrahi işleme bağlı gelişen ameliyat izlerinin tamamen kaybolması maalesef mümkün değildir. Her  bireyin yara iyileşme mekaznizması aynı olmadığı için kişilerde gelişen izler de birbirinden farklı olur.

Meme estetiği ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının çoğu genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi, hastanın estetik açıdan istediği iyileştirmelerin yapılması sırasında hiçbir acı duymamasını sağlamaktadır. Hastanın genel anestezi almasına engel oluşturacak bir rahatsızlığı olup olmadığı muayene sırasında doktor tarafından değerlendirilmektedir, hastanın ek sorunları var ise gerektiği takdirde hasta ilgili branşlara konsülte edilmektedir. Genel sağlık durumu iyi olan hastalar açısından genel anestezi büyük bir risk oluşturmamaktadır. Temel hijyen seviyesinin sağlandığı, teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir hastane ortamında; alanında tecrübeli bir cerrahın eğitimli bir ekip ile gerçekleştireceği estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının risk düzeyi günümüzde oldukça düşüktür. Ancak tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan komplikasyon ihtimali akılda tutulmalıdır.

Meme estetiği ameliyatı toplam fiyat bilgisi nedir?

Meme estetiği ameliyatına yönelik toplam fiyat oluşturulurken ameliyat ücreti, anlaşmalı hastane masrafları, operasyona bağlı olarak hastanede konaklanacak gün sayısı gibi unsurlar hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece operasyonlara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

İnternet sitemizde cevabini bulamadığınız konulara ilişkin detaylı bilgi almak veya doktor randevusu oluşturmak için kliniğimizi 10:00 – 19:00 saatleri arasında 0532 100 16 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.