Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, operasyonun nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Burun estetiği operasyonu ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve ameliyat dönemi hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı nedir?

Burun estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda burun bölgesine yönelik  değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur. Hastanın istediği burun görünümüne sahip olmasını ve bu sayede psikolojik açıdan kendisini mutlu ve özgüvenli hissetmesini sağlamak operasyonun temelindeki amaçtır. Başarılı bir burun estetiği operasyonu süreci, hastanın  hayal ettiği görünümü doğru anlamayı ve bu görünümü mümkün olan en doğal ve sağlıklı şekilde sağlayacak girişimlerde bulunmayı hedeflemektedir.

Burun Estetiği Adana

Burun bölgesine yönelik estetik ameliyatlar;

  • Burun kemerini  düzeltmek
  • Burunda aks eğriliğini düzeltmek
  • Burun ucunu şekillendirmek

gibi birbirinden farklı amaçlara yönelik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen burun (rinoplasti) ameliyatlarında, hastanın istediği estetik değişimler farklı tekniklerin kullanımı ile sağlanmaktadır.

Burun estetiği ameliyatında hangi teknikler kullanılmaktadır?

Burun estetiği ameliyatında, burun kemiğine ve dokularına erişmek ve bölgede istenilen düzeltmeleri yapmak için farklı iki teknik uygulanmaktadır. Açık teknik olarak adlandırılan  yöntemde kesiler burnun hem iç kısmında hem de kolumellada mevcut iken kapalı rinoplasti tekniğinde kolumellada kesi yapılmaz. Planlanan operasyonun detayları ve cerrahın tercihlerine göre ameliyatta kullanılacak teknik seçilir.

Burun estetiği ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Her ameliyat öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında burun bölgesinde istenilen değişime yönelik nelerin yapılabileceği gerçekçi bir şekilde belirlenmektedir. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen ameliyat öncesinde hasta anestezi uzmanları tarafından ameliyata hazırlanmaktadır. Ameliyat esnasında hastanın kemik ve kırdak dokusu şekillendirilir ve gerekli hastalarda burun kanatlarına müdahale yapılır. Operasyonun son bölümünde gerek görülürse hastanın burnunun içerisine silikon tampon  ve burun üzerine atel yerleştirilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı acı verir mi?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirildiği için, hasta operasyon süresince uyku halinde olmakta ve hiçbir acı hissi duymamaktadır. Operasyon sonrası ağrı kesici ilaçların kullanımı ile hastaların duyabilecekleri ağrı ve acı hissi önlenebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Genel yaklaşımda burun estetiği ameliyatı sonrası hastanın 1 gece hastanede kalması yeterlidir. Burun estetiği ameliyatı sonrası hasta açısından sosyal hayata ve iş dünyasına geri dönüş için gerekli ortalama süre 1 hafta olmaktadır. Ameliyat sonrası operasyon bölgesinde oluşabilen morluklar ve geçici ödem de ilk hafta içerisinde gerileyecektir. Hastanın burun estetiği ameliyatı sonrası 1 sene boyunca burun bölgesini şiddetli darbelerden koruması ve burun bölgesine tehlike oluşturabilecek sporlardan kaçınması önemli bir unsurdur.

Burun estetiği ameliyatı sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Burun estetiği ameliyatlarında  açık teknik kullanılması durumunda kolumella denilen burnun alt kısmında kesi söz konusu olmaktadır ancak kesi izi zaman içerisinde dikkat çekmeyecek şekilde belirsizlik kazanacaktır.Kapalı teknik ile gerçekleştirilen burun estetiği operasyonlarında kesiler burun deliklerinden yapıldığı için dışarıdan farkedilebilecek yara izi oluşmamaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Rinoplasti ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi, hastanın estetik açıdan istediği iyileştirmelerin yapılması sırasında hiçbir acı duymamasını sağlamaktadır. Hastanın genel anestezi almasına engel oluşturacak bir rahatsızlığı olup olmadığı muayene sırasında doktor tarafından değerlendirilmektedir. Genel sağlık durumu iyi olan hastalar açısından genel anestezi büyük bir risk oluşturmamaktadır. Temel hijyen seviyesinin sağlandığı, teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir hastane ortamında; alanında tecrübeli bir cerrahın eğitimli bir ekip ile gerçekleştireceği estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının risk düzeyi günümüzde oldukça düşüktür.Ancak tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan komplikasyon ihtimali akılda tutulmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı toplam fiyat bilgisi nedir?

Burun estetiği ameliyatına yönelik toplam fiyat oluşturulurken ameliyat ücreti, anlaşmalı hastane masrafları, operasyona bağlı olarak hastanede konaklanacak gün sayısı gibi unsurlar hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece operasyonlara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

İnternet sitemizde cevabini bulamadığınız konulara ilişkin detaylı bilgi almak veya doktor randevusu oluşturmak için kliniğimizi 10:00 – 19:00 saatleri arasında 0532 100 16 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.