Adresimiz

Kurtuluş Mah. Şinasi Efendi Cad. Ramazanoğlu Apt. A Blok. Kat: 5 No: 9
Seyhan / ADANA

Kulak Estetiği

Kulak estetiği ameliyatı öncesi hastaların en çok merak ettiği sorular, operasyonun nasıl gerçekleştirildiğine ve özellikle iyileşme döneminde hastaları nasıl bir sürecin beklediğine yönelik olmaktadır. Kulak estetiği operasyonu ile ilgili kafasında soru işaretleri olan ve ameliyat dönemi hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar için derlediğimiz temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kulak estetiği ameliyatı nedir?

Kulak estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kulağı şekillendirebilmemizi sağlayan cerrahi operasyondur. Hastanın  estetik olarak orantılı kulaklara sahip olmasını ve bu sayede psikolojik açıdan kendisini mutlu ve özgüvenli hissetmesini sağlamak operasyonun temelindeki amaçtır. Başarılı bir kulak estetiği operasyonu süreci, hastanın kafasında hayal ettiği görünümü doğru anlamayı ve bu görünümü mümkün olan en doğal ve sağlıklı şekilde sağlayacak girişimlerde bulunmayı hedeflemektedir.

Kulak Estetiği Adana

Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen kulak estetiği ameliyatlarında, hastanın istediği estetik değişimler klasik cerrahi tekniklerin kullanımı ile sağlanmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatında nasıl bir teknik kullanılmaktadır?

Kulak estetiği ameliyatında, kulak arkasından yapılan kesiler ile kıkırdağa ulaşılarak çeşitli katlama ve dikiş yöntemleri ile kulak yeniden şekillendirilir.  Kulak arkası dikiş izinin gizlenebilmesi  oldukça ideal bir alandır ve  operasyondan sonra farkedilmez.

Kulak estetiği ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Her ameliyat öncesi olduğu gibi, ilk aşamada hastanın ihtiyaçlarının ve genel sağlık durumunun tespiti doktor tarafından yapılacak muayene ile sağlanmaktadır. Genel yol haritasının oluşturulduğu muayene sonrasında kulak bölgesinde istenilen değişime yönelik nelerin yapılabileceği gerçekçi bir şekilde belirlenmektedir. Ameliyat öncesinde hasta anestezi uzmanları tarafından ameliyata hazırlanmaktadır.Ameliyatlar lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir.  Operasyon bitiminde   kulaklar pansuman ile sarılarak bandaj uygulanmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatı acı verir mi?

Kulak estetiği ameliyatı genel anestezi gerçekleşiyor ise hasta operasyon süresince uyku halinde olmakta ve hiçbir acı hissi duymamaktadır. Lokal anestezi altında yapılan operasyonlarda anestezik ilaçların operasyon alanına enjeksiyonu  sonrası ilaç etkisini göstermeye başlar ve ağrı duyulmaz. operasyon sonrası ağrı kesici ilaçların kullanımı ile hastaların duyabilecekleri ağrı  hissi önlenebilmektedir.

Kulak estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Genel yaklaşımda kulak estetiği ameliyatı sonrası hastanın hastanede kalmasına gerek görülmemekte ve aynı gün içerisinde taburcu işlemleri yapılabilmektedir. Kulak estetiği ameliyatı sonrası hasta açısından sosyal hayata ve iş dünyasına geri dönüş için gerekli ortalama süre 5 – 7 gün arasındadır. Pansumanlar operasyonun ertesi günü çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrası operasyon bölgesinde oluşabilen morluklar ve geçici ödem de ilk hafta içerisinde gerilemeye başlar. Hastanın kulak estetiği ameliyatı sonrası 3 ay boyunca kulak bölgesini şiddetli darbelerden koruması önemli bir unsurdur.

Kulak estetiği ameliyatı sonrası bölgede nasıl bir iz kalır?

Kulak estetiği ameliyatlarında  kesi bölgesi olarak kulak arkası kullanılmaktadır. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi ameliyat izi tamamen yok olmayacaktır ancak kulak arkasına gizlenen kesi izi zaman içerisinde dikkat çekmeyecek şekilde belirsizlik kazanacaktır.

Kulak estetiği ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Kepçe kulak cerrahisi girişimsel, diğer bir deyişle kesi gerektiren müdahaleler olduğu için genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Anestezi, hastanın estetik açıdan istediği iyileştirmelerin yapılması sırasında hiçbir acı duymamasını sağlamaktadır. Hastanın anestezi almasına engel oluşturacak bir rahatsızlığı olup olmadığı muayene sırasında doktor tarafından değerlendirilmektedir. Genel sağlık durumu iyi olan hastalar açısından genel anestezi büyük bir risk oluşturmamaktadır. Temel hijyen seviyesinin sağlandığı, teknik açıdan ihtiyaçların karşılandığı bir ortamda; alanında tecrübeli bir cerrahın eğitimli bir ekip ile gerçekleştireceği estetik ve plastik cerrahi operasyonlarının risk düzeyi günümüzde oldukça düşüktür. Ancak tüm cerrahi operasyonlarda mevcut olan komplikasyon ihtimali akılda tutulmalıdır.

Kulak estetiği ameliyatı toplam fiyat bilgisi nedir?

Kulak estetiği ameliyatına yönelik toplam fiyat oluşturulurken ameliyat ücreti, anlaşmalı hastane masrafları, operasyona bağlı olarak hastanede konaklanacak gün sayısı gibi unsurlar hesaba katılmaktadır. Kliniğimizin internet sitesi üzerinden sadece operasyonlara ilişkin bilgilendirme yapılabilmekte ve net fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır.

Bize ulaşın

İnternet sitemizde cevabini bulamadığınız konulara ilişkin detaylı bilgi almak veya doktor randevusu oluşturmak için kliniğimizi 10:00 – 19:00 saatleri arasında 0532 100 16 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sorularınız için site üzerinde arama yapabilirsiniz!

Sorularınız için

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı, hastanın uygun istekleri doğrultusunda göz kapaklarına yönelik değişikliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı, hastanın isteği doğrultusunda karın bölgesindeki cildin gevşemesini ve sarkmasını onarmaya yönelik yapılan cerrahi operasyondur.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması, zaman içerisinde yıpranan ve zayıflayan cilt dokusunu onarmak için gerekli olan içerikleri dışarıdan sağlamak amacı ile sunulan etkili bir yöntemdir.

LİPOSUCTİON - BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

BÖLGESEL YAĞ ALIMI | ADANA

Liposuction ameliyatı daha çok “yağ aldırma operasyonu” olarak bilinen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik ve plastik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, vücut yağlarının alınacağı bölgede minimal kesiler açılmakta ve vakumlama işlemi ile belirli ölçülerde yağ bölgeden uzaklaştırılmaktadır.